OGame jest grą, którą zajmuje się aktualnie studio Gameforge i jest obecnie jedną z najpopularniejszych kosmicznych gier mmo via www, a więc dostępnych bez pobierania – po prostu na przeglądarkę internetową.

Jakie są więc gry jak ogame? Gry podobno do ogame to takie gry, która odnajdują się w klimatach kosmicznych i zagadkach wszechświata, jednocześnie będące dobrym mmo skupiającym wokół siebie wiele tysięcy graczy.

Następcy gry ogame pojawiają się stale, z prostej przyczyny – jeśli jakaś gra podbija rynek i długo utrzymuję się na czołowych listach w rankingach popularności, inne studia usilnie starają się stworzyć swoją własną produkcję, która będzie jednocześnie bardzo podobna do oryginalnego ogame, ale również dodawała coś swojego… to coś, co zachęci ludzi do wybrania tego tytułu zamiast ogame.

Najpopularniejszy gry podobno do ogame to chociażby Nova Raider, Unicrum, lub najbardziej z nich znany – Dark Orbit. Wszystkie te produkcje przenoszą nas do innego uniwersum, do świata kosmosu i jego zagadek. Czy jakaś gra będzie kiedyś w stanie przebić ogame? Myślę, że mimo stałego “fanbase’u” towarzyszącemu oryginalnemu ogame, kiedyś pojawi się tytuł będący w stanie wyprzedzić oryginał.