Hiszpania to europejski kraj z ogromnym dorobkiem kulturalnym. Na przestrzeni wieków nie brakowało tu wybitnych artystów rzeźbiarzy czy malarzy. Wśród nich można wymienić wybitnych malarzy takich jak: El Greco, Salvadora Dali czy Pabla Picasso.

Hiszpański malarz

Malarz hiszpański którego dorobek artystyczny jest doceniany po wszech czasy to z pewnością słynny prekursor kubizmu Pablo Picasso. Był to prawdziwy geniusz w swej dziedzinie, zasłynął nietuzinkowym wykorzystywaniem w malarstwie figur geometrycznych. Ten hiszpański malarz słynie z dzieł takich jak:”Mandolina i gitarzysta”, „kuglarze” czy Panny z Awignon”.
Inny hiszpański malarz którego dorobek kulturalny jest doceniany do dziś to przedstawiciel surrealizmu Salvador Dali. Do najbardziej znanych obrazów surrealistycznych tego artysty wybitnego artysty możemy zaliczyć obraz „Płonąca Zyrafa” czy „Trwałość pamięci”.

Niezastąpionym kunsztem malarskim może się też pochwalić malarz hiszpański, przedstawiciel manieryzmu o pseudonimie artystycznym „El Greco”. Najbardziej znanym dziełem tego ucznia Tycjana jest obraz zatytułowany „Widok Toledo”.
Dorobek kulturalny tego kraju jest niezwykle bogaty. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich słynnych artystów tego państwa.