Dostęp do internetu to jeden z podstawowych warunków, jakie musi spełniać mieszkanie, dom czy lokal usługowy. Trudno wyobrazić sobie prężnie funkcjonujące przedsiębiorstwo bez dostępu do sieci. Swobodny dostęp do Wi-fi jest w ofercie niemalże każdej kawiarni, hotelu czy restauracji.

 

Za pośrednictwem sieci wykonywane są zakupy, zarówno odzieżowe jak i spożywcze. Rozmowy za pomocą komunikatorów internetowych w dużej mierze wyparły połączenia telefoniczne w kontaktach prywatnych. Wizyty w banku stały się zbędną fanaberią, rolę doradcy przejęła bankowość internetowa. W jednej chwili umożliwia sprawdzenie stanu konta, wykonanie przelewu, nawet zaciągnięcie kredytu poprzez jedno kliknięcie.
Tablica ogłoszeń w Urzędzie Pracy przestała być obleganym miejscem. Portale lokalne, strony internetowe z ogłoszeniami pracodawców umożliwiają zapoznanie się z ofertami na rynku pracy. Niezależnie od lokalizacji, czy to praca Sejny, czy Warszawa wykorzystanie internetu do znalezienia zatrudnienie stało się powszechne.

 

Na podstawie opinii umieszczonych w Internecie decydujemy o wyborze szkoły jazdy, makijażystki, fryzjera czy sklepu. Opiniotwórcze stały się publicystyczne strony internetowe, krytyczna opinia w sieci rozprzestrzenia się znacznie szybciej niż w prasie czy radiu. Ogromne środki przedsiębiorstw kierowane są wyłącznie na działanie reklamowe w mediach społecznościowych. Trudnym byłoby się obudzić w rzeczywistości bez internetu, powrócić do esemesów na liczbowej klawiaturze i telefonów bez dostępu do sieci i nawigacji.