Każdy zna zabawę Lotto. Nie jest to jednak taka typowa zabawa, ponieważ można wygrać w grach Lotto duże pieniądze. Lotto rozwijając się z duchem czasu oraz na potrzeby klientów rozwija również swoje gry i wprowadza coraz to nowe zdrapki, losy.
Jedną z takich nowszych zabaw jest zdrapka Ekstra Pensja. Polega ona na zdrapaniu na kuponie kilku takich samych oznaczeń (szczegóły zawsze są opisane na zdrapce) i jeśli są one rzeczywiście takie same i spełniamy wymogi wygranej to Lotto wypłaca nam jednorazowo jakąś określoną w kuponie kwotę oraz przez dwa lata bądź pięć (to również jest opisane na kuponie bądź w regulamienie gier) dodatkowo pensję co miesiąc w jakiejś kwocie.

 

Jest to dobry sposób wygranej, który daje nam gwarancję przez kilka lat na gwarantowaną wypłatę. Możemy w ten sposób dorobić sobie do wypłaty bądź zrezygnować z pracy na rzecz jakiejś pasji i nie martwić się o brak gotówki.
Wyniki Ekstra Pensja znane są od razu po zdrapaniu. Dlatego nie trzeba czekać kilku dni na wyniki tak jak jest to w przypadku losowania Lotto, kiedy to losuje się sześć cyfr i wygrana uzależniona jest od skreślonych cyfr na kuponie,