Pierwsze golenie potrafi być stresujące. Jak je przeprowadzić, żeby skutecznie usunąć zarost, bez późniejszych problemów i podrażnień?

Pierwsze golenie twarzy – czym i w jaki sposób usuwać włoski?

Do usuwania zarostu obecnie najczęściej używa się elektrycznych maszynek lub jednorazówek o różnej ilości ostrzy, dzięki którym można szybko i łatwo usunąć wszystkie włoski.

Oprócz samego urządzenia warto również zakupić kosmetyki zmiękczające włosy, które dodatkowo chronią przed późniejszymi podrażnieniami skóry. Mogą to być pianki, żele lub kremy. Przy ich wyborze, trzeba szczególnie uważać, gdyż niektóre preparaty mogą powodować podrażnienia i uczulenia skórne, które nieleczone mogą stać się przyczyną przebarwień a nawet stanów zapalnych skóry.

Jak się golić? Kilka porad

Jak i w przypadku innych czynności, tak i przy goleniu – trzeba nabrać wprawy. Dlatego też nie można się zrażać początkowymi trudnościami. Warto pamiętać o naciąganiu skóry palcami oraz używania maszynki w jednym kierunku – od dołu do góry. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnych rozcięć skóry. Wszelkie uszkodzenia skórne i otarcia należy bezwzględnie zdezynfekować.