Remont łazienki to zawsze duże przedsięwzięcie logistyczne. Oprócz tego, że wymaga ono skorzystania z najlepszych fachowców ze względu na uwarunkowania tego pomieszczenia, to jeszcze należy odpowiednio zamontować wszelkie sanitariaty. Wykończenie łazienki nazywane jest białym montażem. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby zakończył się on powodzeniem, a łazienka służyła ci przez długie lata.

Czy każdy hydraulik Kraków poradzi sobie z białym montażem. Zdecydowanie nie, ponieważ ten etap robót w łazience wymaga nie tylko dobrej jakości sprzętu, ale również i wiele zdolności oraz najlepszego sprzętu. Co więcej, należy spełnić określone warunki, aby można było uznać, że biały montaż zakończył się powodzeniem. Poznaj trzy najważniejsze elementy białego montażu.

Przede wszystkim funkcjonalność

Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Na to składa się po pierwsze dobre rozmieszczenie poszczególnych sanitariatów, a po drugie odpowiedni ich dobór. Nie mniej ważne są metody, które wykorzystywane są do zamontowania toalety, prysznica, umywalki czy wanny. Dodatkowo, należy odpowiednio dopasować rodzaj baterii oraz tego czego nie widać, by wszystko działało tak jak należy.

Bezpieczeństwo jest nie mniej ważne

W łazience liczy się również bezpieczeństwo. Przy białym montażu należy zwrócić uwagę, czy wszystkie elementy połączone są ze sobą w stabilny sposób, czy nic nie jest zagrożeniem oraz czy w bezpieczny sposób można korzystać z sanitariatów. Źle zamontowane sanitariaty mogą być zagrożeniem dla zdrowia, szczególnie jeśli w naszym domu mieszkają również dzieci oraz osoby starsze.

Estetyka – o niej również nie należy zapominać

Na koniec rzecz być może nie mająca wpływu na jakość korzystania ze sprzętów, ale z pewnością nie mniej ważna – estetyczny wygląd łazienki. Dopilnuj, aby wszystko starannie było wykończone, zadbaj o to, żeby nigdzie nie wyciekał żaden klej, a płytki równo przylegały do podłoża.