Wśród nowoczesnych i prestiżowych marek odzieżowych, które kierują swoją ofertę do młodego i świadomego pokolenia odbiorców, znajdziemy między innymi Armani Exchange. Co to za marka? Jest to brand, który powstał na bazie bardziej rozpoznawalnej i globalnej marki, jaką bez wątpienia jest Giorgio Armani. Efektem tych doświadczeń oraz analizy rynku było stworzenie oryginalnej oferty, która będzie spełniała potrzeby młodego i bardziej świadomego klienta, który dopiero wchodzi na rynek konsumencki. Tak właśnie powstała marka Armani Exchange, którą na pewno spotkamy w największych miastach świata i z powodzeniem eksponowana jest przez zadowolonych klientów.

Tak jak wspomnieliśmy, marka odzieżowa Armani Exchange należy do większej grupy Giorgio Armani S.P.A i jest klasyczną marką indywidualną w ramach jednej grupy. Odzież spod jej znaku miała swoją premierę w 1991 roku i od 30-stu lat jej oferta oraz sam wygląd znacznie ewoluowały, równolegle do zmieniających się trendów na światowych wybiegach mody oraz rosnącej świadomości końcowego klienta, dla którego powstaje.

Czym charakteryzuje się odzież Armani Exchange?

Przede wszystkim odzież marki Armani Exchange to połączenie prestiżu oraz nowoczesności. Od razu zauważymy bardzo innowacyjne projekty odzieżowe i luźne podejście do mody, które jest odpowiedzią na to, jak do codziennego życia podchodzi młodsze pokolenie odbiorców. Projekty tej marki powstają na bazie doświadczeń i obserwacji tego, co dzieje się na ulicach miast całego świata oraz tego, w którym kierunku podążają gusta oraz trendy stylistyczne w sektorze odzieżowym. Nie można ukrywać również, że w przypadku mody młodzieżowej to właśnie Armani Exchange należy do grupy marek, które wyznaczają standardy.

Pierwszy sklep tej marki powstał w Nowym Jorku, który jest prawdziwą kolebką zmian, jakie zachodzą w młodym pokoleniu. Wybór tego miejsca nie był przypadkowy, ponieważ właśnie to amerykańskie miasto było dużą inspiracją włoskich projektantów, którzy stworzyli markę Armani Exchange. Pierwszy sklep tej marki powstał dopiero w 2018 roku i do tej pory jest to jedyny tego rodzaju monomarkowy sklep w Polsce. Jeżeli interesuje Was otwarcie butiku Armani Exchange w ramach franczyzy w grupie modowej GPoland, warto skontaktować się z nią w tej sprawie.