Socjotechniki to najprostszymi słowami po prostu jedna wielka manipulacja. A trudniejszymi zawartymi w Wikipedii: ,,w politologii, socjologii i marketingu: zespół technik służących osiągnięciu określonych celów poprzez manipulację społeczeństwem. Innymi słowy jest to celowe, przemyślane przekształcanie społeczeństwa”

Czy socjotechniki to jedna wielka manipulacja człowiekiem? TAK
Odwracanie uwagi ofiary wyprowadzanie jej z równowagi, rozpraszanie, czasem kłamstwo? TAK
Jej celem jest osiągnięcie swoich ukrytych zamiarów, wywieranie wpływu na drugiego człowiek? TAK
Mamy trzy razy tak. Socjotechniki przechodzą dalej w,, Mam talent” 🙂

Gdzie występują?
Jak zapewne wiesz stosuje się w życiu codziennym, pracy, polityce oraz sprzedaży. Znasz je?Nie? A więc może postarasz się je poznać? Rzecz jasna z naszą pomocą.

Podstawowe rodzaje socjotechnik
-perswazja,
-manipulacja,
– intensyfikacja lęku

Mimo, że wymienione przykłady różnią się od siebie w sposobie i skutku działania. Łącza się w fakcie świadomej zmiany sposobu myślenia drugiego człowieka oraz wywierania nacisku na drugiego człowieka. Oparte są na emocjach (strach, współczucie, miłość, złość, rozdrażnienie, a przede wszystkim PANIKA), ale i na działaniach będących osadzonych na gruncie intelektualnym takich jak pokazywanie danych statystycznych, powoływanie się na autorytety i społeczny dowód słuszności czy nawet obecne w zbiorowej świadomości zabobony. To także okryte złą sławą techniki NLP – programowanie neurolingwistyczne.